![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 5406107
*
nr 540 6107
Pigtittare
i låda, längd: 31, djup: 40, höjd: 10 (hopfälld)
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 september 2008
kl 17:45:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/9 22:29:03
1
100 kr
6/9 18:28:24
2
Vinnande bud
7/9 19:56:26
1
200 kr
8/9 12:05:51
1
300 kr
8/9 12:37:44
2
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hopfälld i låda lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Pigtittare
nr 540 6107
Pigtittare
i låda, längd: 31, djup: 40, höjd: 10 (hopfälld)
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 september 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/9 22:29:03 | 1 | 100 kr |
6/9 18:28:24 | 2 | Vinnande bud |
7/9 19:56:26 | 1 | 200 kr |
8/9 12:05:51 | 1 | 300 kr |
8/9 12:37:44 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hopfälld i låda lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53